Hlavní stránka > Archiv článků > Naše kompletní nabídka na červen

Naše kompletní nabídka na červen

ASTRONOMICKÝ VÍKEND S MEZINÁRODNÍM DNEM DĚTÍ 31. 5. A 1. 6.

Sobota 31. 5.:    Pozorování Slunce začíná v 15:00 hodin a pozorování hvězdné oblohy v 21:30 hodin.

Mezinárodní den dětí:

Něděle 1. 6.:     

13:00 hodin - pozorování Slunce

14:00 hodin - soutěž pro děti z cyklu soutěží „Kosmonautika“ – daleké cesty do vesmíru (samotné soutěži bude předcházet povídání o letech ke vzdáleným planetám a trpasličí planetě Pluto).

15:00 hodin - pozorování Slunce pro veřejnost, současně si děti budou moci slepit malou astrokrabičku do které si dají svoji hvězdičku, kterou si najdou na hvězdárně.

16:00 hodin - Čarování s fyzikou pro děti (např. sfoukávání svíčky vírovými prstenci, tornádo v pet láhvi, levitace balónku apod.)

22:30 hodin - pozorování hvězdné oblohy

MDD 2014

Vstupné dospělí 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč.VĚDA V ULICÍCH

24. 6. (úterý) DOPOLEDNE

Věda v ulicích

Hvězdárna se uspořádáním této akce již tradičně připojuje k projektu Evropského fóra vědy a techniky a k českému projektu Česká hlava. Aktivní spolupráci na této akci pro rok 2014 přislíbilo také celkem pět středních škol z Prostějova. Studenti těchto škol připraví mj. fyzikální a chemické experimenty, ukázky robotiky, které budou sami předvádět a komentovat veřejnosti, ale i ostatním studentům těchto i dalších středních škol a žákům základních škol z Prostějova a okolí. Hvězdárna připraví bezpečné pozorování sluneční fotosféry i velice atraktivní pozorování chromosféry Slunce dalekohledem Lunt. Toto pozorování bude možné uskutečnit pouze za bezmračné oblohy.


PRAVIDELNÁ ASTRONOMICKÁ POZOROVÁNÍ PRO VEŘEJNOST 

Pozorování

Pozorování Slunce proběhne v pondělí, ve čtvrtek a v pátek od 15:00 do 16:00 hodin.

Večerní pozorování hvězdné oblohy se uskuteční v pondělí, ve čtvrtek a v pátek v 22:30 do 23:30 hodin.

Podmínkou pro uskutečnění pozorování je bezmračná obloha, v případě špatného počasí je připraven náhradní program. Vstupné 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč.

 

STALO SE NESTALO (pohádkové středy pro děti)

Stalo se nestalo

Uvádíme každou červnovou středu v 15:30 hodin.

Tomáš měl nehodu na novém kole. Nyní je sám v nemocničním pokoji a my se společně s ním budeme toulat sluneční soustavou, mezi celou rodinou planet. Jaká je zvídavá Venuše, tatínek Jupiter, sestra Země a všichni bratři? Kolik jich je celkem? Musí někoho poslouchat nebo si jen tak poletují oblohou?

Vstupné dospělí 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč.

 

VÝSTAVY/EXPOZICE

- KRÁSY NOČNÍ OBLOHY – NEUVĚŘITELNÉ MOŽNOSTI SOUČASNÉ AMATÉRSKÉ ASTROFOTOGRAFIE

- Z DĚJIN PROSTĚJOVSKÉ ASTRONOMIE

- OPTIKA – EXPOZICE

Výstava „KRÁSY NOČNÍ OBLOHY – NEUVĚŘITELNÉ MOŽNOSTI SOUČASNÉ AMATÉRSKÉ ASTROFOTOGRAFIE“ představuje snímky vesmírných objektů v kvalitě, kterou v nedávné době bylo možné dosahovat pouze velkými dalekohledy na profesionálních observatořích. Díky pokroku a zlevnění moderní digitální technologie se možnosti současné amatérské astrofotografie značně posunuly vpřed a výstava tak nutí i k zamyšlení nejen nad naším místem ve vesmíru, ale též o rychlém technologickém rozvoji naší civilizace.

Výstavy /expozice jsou dostupné na začátku astronomických pozorování a v tom případě jsou jejich součástí. Po domluvě lze výstavy shlédnout též i v jakémkoliv jiném termínu. V takovém případě je vstupné dospělí 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč.

Zdarma zapůjčujeme následující výstavy:

VESMÍRNÝ DOMOV PRO DĚTI, OD SPUTNIKU PO RAKETOPLÁN, STRHUJÍCÍ SNÍMKY Z VESMÍRU.

 

XXII. ROČNÍK KLUBU HVĚZDÁRNÍČEK

Klub pro 5 až 11leté děti se schází v pracovní středy od 16:30 hodin. Obsahem červnových setkání bude seznámení s oblohou o prázdninách. Poslední schůzka se koná 18. 6. v 16. 30 hodin. Za vhodných podmínek doplněno pozorováním Slunce. Pololetní poplatek 100 Kč. 

 

XLIII. ROČNÍK KLUBU GEMINI

Členem klubu GEMINI může být kdokoliv, koho láká poznání základů astronomie a astronomická pozorování. Astronomický klub GEMINI je rozdělen na dvě části. Klub GEMINI I navštěvují žáci ZŠ od 10 let. Termíny schůzek GEMINI I jsou v pracovní čtvrtky v 16:30 hodin. Jednorázový poplatek na školní rok činí 300 Kč. Klub GEMINI II je určen pro studenty středních škol a starší zájemce o astronomii. Termíny schůzek GEMINI II jsou v pracovní pondělky v 18:30 hodin. Jednorázový poplatek na školní rok činí 400 Kč. Podrobné informace lze získat na telefonu 724 013 039.

 

Změna programu vyhrazena.

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://hvezdarnapv.cz/
https://hvezdarnapv.cz/nase-kompletni-nabidka-na-cerven
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému