Hlavní stránka > Archiv článků > Pozvánka do leteckého muzea a výrobního závodu v Kunovicích

Pozvánka do leteckého muzea a výrobního závodu v Kunovicích

LET Kunovice 

V dubnu letošního roku uplyne přesně 55 let od chvíle, kdy první kosmonaut Jurij Gagarin udělal první krok do vesmíru a současně, kdy u této příležitosti na naši, tehdy ještě nedokončenou hvězdárnu, zavítali první návštěvníci. V naší republice sice kosmodrom nemáme, ale dovolujeme si Vás pozvat do muzea letecké techniky a výrobního závodu společnosti Aircraft Industries / LET Kunovice, jediného českého výrobce dopravních letounů. Jurij Gagarin byl povoláním letec a je také možné, že k tréningovým účelům využíval mimo jiné větroň Blaník, který se v této továrně rovněž vyráběl. Tento větroň byl prý pro svou dobrou ovladatelnost a letové vlastnosti mezi kosmonauty velice oblíben. V šedesátých letech navštívil zdejší závod inkognito také geniální tvůrce raket Sergej Koroljov.

Exkurze začíná v pátek 15. 4. v 10:00 hodin před leteckým muzeem v Kunovicích (na kraji areálu Aeroklubu Kunovice, vedle firem RAMET a EVEKTOR – viz. http://www.museum-kunovice.cz/ ). Projdeme historií letecké výroby na Slovácku, včetně vývoje L 410. Potom se přesuneme do areálu závodu Aircraft Industries / LET a prohlédneme si současnou výrobu moderních letadel.

Na tuto akci je nutné se předem přihlásit na E-mailovou adresu hvezdarna@hvezdarnapv.cz a to nejpozději do pátku 1. dubna. Doprava je individuální, počet účastníků je omezen.

 

Vstupné pro člena skupiny je 40 Kč.

 

Jste srdečně zváni!

 

Mapka Kunovice

Mapka srazu v Kunovicích (pro větší rozlišení klikněte na obrázek).

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://hvezdarnapv.cz/
https://hvezdarnapv.cz/pozvanka-do-leteckeho-muzea-a-vyrobniho-zavodu-v-k
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému