Hlavní stránka > Archiv článků > Pozvánka na přednášku "SLUNCE A JEHO VLIVY NA ČLOVĚKA"

Pozvánka na přednášku "SLUNCE A JEHO VLIVY NA ČLOVĚKA"

Plakát

Srdečně Vás zveme na přednášku „SLUNCE A JEHO VLIVY NA ČLOVĚKA“, která se uskuteční na prostějovské hvězdárně ve čtvrtek 17. srpna 2017 v 18:00 hodin a kterou přednese naše přední sluneční fyzička RNDr. Eva Marková, CSc. Není pochyb o tom, že Slunce má na naši planetu naprosto zásadní vliv. Díky jeho energii vznikl na Zemi život a nakonec i člověk. Působí na nás blahodárně, ale může být i nebezpečné. Sluneční činnost ovlivňuje magnetosféru i atmosféru naší planety. Někteří lidé si však ve spojitosti se Sluncem také občas stěžují i na bolesti hlavy, podráždění, nespavost… Je možné, že Slunce ovlivňuje i tyto věci, nebo se zde uplatňuje placebo efekt a skutečnost, že o zvýšené sluneční aktivitě lidé prostě vědí? Co vše je mýtus a co skutečnost? Na tyto otázky nám odpoví osoba nanejvýš povolaná. RNDr. Eva Marková, CSc., která byla dlouholetou ředitelkou Hvězdárny v Úpici, vědeckého pracoviště zabývajícího se výzkumem Slunce. Byla též předsedkyní České astronomické společnosti, v jejíž Sluneční sekci působí dosud. Zabývá se sluneční fyzikou, zejména studiem aktivity Slunce. Jako ředitelka úpické hvězdárny zorganizovala též velké množství expedic za zatměními Slunce po celém světě.

 

Tato přednáška je součástí Letní školy astronomie 2017 (viz http://www.hvezdarnapv.cz/pozvanka-na-xxviii-letni-skolu-astronomie) a účastníci této školy mají vstup zdarma. Pro ostatní návštěvníky je vstupné 40 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 20 Kč.

 

Vstupenky je možné předem rezervovat prostřednictvím E-mailu hvezdarna@hvezdarnapv.cz.

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://hvezdarnapv.cz/
https://hvezdarnapv.cz/pozvanka-na-prednasku-slunce-a-jeho-vlivy-na-clove
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému