Hlavní stránka > Street art festival na hvězdárně v Prostějově

Street art festival na hvězdárně v Prostějově

 

Street Art Festival na hvězdárně v Prostějově

Již 14. rokem probíhá na půdě města Olomouce Street Art Festival. Letos se poprvé jeho odnož přesunula i do našeho města - konkrétně do Kolářových sadů. Italský umělec Patrizio Anastasi nyní zkrášluje jednu ze stěn naší hvězdárny.

Co nás vedlo k tomuto kroku?

Mnozí z vás si jistě všimli, že na stěně již nějaký ten pátek zeje malba, která původně zakrývala nevzhledný graffit po vandalech. Malůvka to nebyla nijak ošklivá, nicméně zub času se na ní již dost podepsal a tak bylo rozhodnuto, že je třeba stěnu vylepšit. Street Art Festival uspořádal open call - tedy veřejnou soutěž a vítězem se stal Ital Patrizio Anastasi, 34 letý rodák z Říma. Více z jeho práce můžete omrknout zde: https://patrizioanastasi.com/

Patrizio se profesně věnuje grafice a ilustrátorství, je vegetarián, má psa a jeho snem je žít na venkově a mít osla :) Je to mladý sympaťák, který je poprvé v České republice a poprvé tvoří mural (velkoplošnou malbu) za hranicemi Itálie.

 

Zakončení Street Art Festivalu 27. 8. 2021 od 16:00

Téměř hotovou stěnu můžete spatřit již v pátek odpoledne, kdy by měl Patrizio mít většinu stěny hotové. Vše se samozřejmě odvíjí od počasí, které dnes (čtvrtek) moc nepřeje. Buďme ale optimisté, zítřejší předpověď je přeci jen příznivější. K tomu všemu vám bude hrát DJ a budete si moci sami vyzkoušet techniku sprejování. K dispozici bude i občerstvení v podání Kavárny Špalíček.

 

Těšíme se na Vás!

 

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://hvezdarnapv.cz/
https://hvezdarnapv.cz/street-art-festival-na-hvezdarne-v-prostejove
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému