Toulavá kamera - krátký dokument o prostějovské hvězdárně, který odvysílala Česká televize v prosinci 2015:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126666764-toulava-kamera/215562221500052/
Krásně v kraji - představení prostějovské hvězdárny očima TV Morava, říjen 2016:
https://www.youtube.com/watch?v=kE4ksPgaWfE
Deset odkazů s podrobnými popisky na kvalitní astronomické weby:
Dvakrát týdně - v pondělí a ve čtvrtek - jsou zde přehledným a srozumitelným způsobem uvedeny nejrůznější novinky z astronomie a kosmonautiky. Je to jeden z nejlepších českých serverů s danou tématikou.
www.ian.cz
Jeden ze serverů NASA. Můžete zde nalézt galerii snímků vesmírných objektů, především těles Sluneční soustavy získaných kosmickými sondami NASA.
nssdc.gsfc.nasa.gov/photo_gallery/
Astronomický informační server astro.cz vznikl v roce 1995. Provozuje jej Česká astronomická společnost (ČAS) a zveřejňuje na něm kvalitní informace nejen o astronomii, ale též o kosmonautice a dalších příbuzných oborech.
www.astro.cz
Server legendárního Hubblova kosmického dalekohledu. Nachází se zde všechny důležité informace o dalekohledu včetně, pro veřejnost uvolněných, fotografií.
www.stsci.edu/
Sondou Pathfinder zahájili v NASA rozsáhlý program na průzkum planety Mars. O této a dalších misích na rudou planetu se můžete dovědět něco nového na adrese
mars.jpl.nasa.gov/
Pokud Vás zajímá, kde se právě teď nachází meziplanetární sondy, jak vypadá Země například z Jupiteru a podobné údaje, tak byste měli navštívit server
space.jpl.nasa.gov/
Stránka, která shromažďuje informace o letech člověka do vesmíru v rámci NASA. Nachází se zde rozsáhlá informační databáze se spoustou animací, audio a video záznamů, telemetrie v přímém přenosu a jiné zajímavosti týkající se letu člověka do vesmíru.
spaceflight.nasa.gov
Na této stránce si po zadání souřadnic, na kterých se nacházíte můžete nechat spočítat, kdy nad Vámi proletí Mezinárodní kosmická stanice, kdy budete moci spatřit záblesk některé z družic sítě Iridium a další informace.
Pokud chcete získat údaje o záblesku Iridia, je nutno zadat souřadnice přesně (s přesností alespoň na desetiny stupně), protože záblesky jsou úzké a jejich intenzita se rychle mění v závislosti na poloze pozorovatele.
www.heavens-above.com
Jestliže jste z Prostějova, tak již zadané souřadnice pro prostějovskou hvězdárnu jsou zde.
Astronomické „Vádemékum“ je jedinečný a velmi rozsáhlý průvodce astronomií, z pera vynikajícího učitele a popularizátora astronomie doc. RNDr. Zdeňka Pokorného, CSc. a kol. Všem zájemcům o astronomii a milovníkům vesmíru dává nejen dobrý přehled o astronomii jako takové, ale nabízí také spoustu zajímavostí, příběhů, příkladů a otázek k zamyšlení, vedoucích k hlubšímu pochopení principů ve vesmíru.
http://www.muzeumpv.cz/doc/vademekum_kompletni.pdf
Jet Propulsion Laboratory je jedním z ústavů Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA). Odtud se řídí provoz všech amerických meziplanetárních sond, ale také většiny umělých družic Země.
www.jpl.nasa.gov